Obiektywy do bezlusterkowców: tele zoom (Nikon, Leica, OM System, MeiKe)
OM System 150-600 mm f/5-6.3 IS to doskonały superteleobiektyw dla entuzjastów fotografii przyrodniczej, oferujące imponujący zasięg ogniskowej. Dzięki technologii Sync IS dostarcza stabilne zdjęcia z ręki. Ochrona IPX1 i lekka konstrukcja sprawiają, że jest on idealny do fotografii przyrodniczej w różnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowe akcesoria, takie jak celownik punktowy EE-1, umożliwiają precyzyjne uchwycenie szybko poruszających się obiektów. Jakość obrazu wspierana jest przez elementy Super ED, ED, HD i HR, zapewniając najwyższą jakość w zakresie od 150 mm do 600 mm. Odkryj nowe możliwości w fotografii przyrodniczej dzięki doskonałemu połączeniu zasięgu, precyzji i kontroli.
CaptureOne 40% taniej
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Do matryc: Micro 4/3
Teleobiektyw Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 dedykowany do aparatów OM-D i PEN. Potężna ogniskowa 200-800 mm (ekwiwalent pełnej klatki) w kompaktowej i lekkiej wersji połączona z systemem uszczelnień, z którego słynie Olympus, skierowana jest do osób szukających mobilności i komfortu użytkowania. Połączenie wysokiej rozdzielczości z wydajną stabilizacją obrazu daje w rezultacie ostre, najwyższej jakości zdjęcia, niezależnie od okoliczności i warunków w jakich przebiega sesja. Jest doskonałym wyborem dla fotografów sportu, przyrody i dzikiej natury.
CaptureOne 40% taniej
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Ultra wydajny teleobiektyw zmiennoogniskowy 70-200 mm o jasności f/2.8. Oferuje stabilizację obrazu i system wewnętrznego ogniskowania. Uszczelniona konstrukcja umożliwia wykorzystanie go nawet w najtrudniejszym terenie. Obiektyw jest zgodny z telekonwerterami Leica (sprzedawane oddzielnie).
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 77
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Zmiennoogniskowy teleobiektyw o jakości serii S z 5,5 stopniową redukcją drgań. Zaawansowana konstrukcja optyczna obejmuje 2 elementy ze szkła Super ED i 6 elementów ze szkła ED, a także m.in. powłoki ARNEO. Uszczelniona konstrukcja i powłoka fluorowa sprawiają, że to idealny sprzęt do fotografii przyrodniczej i sportowej. Układ silników krokowych AF umożliwia sprawne wykorzystanie tego telezooma podczas filmowania.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 67
- Do matryc: pełnoklatkowych
Nikkor 70-180 mm f/2.8 to uniwersalny, cichy i jasny obiektyw, który sprawdzi się doskonale w każdej dziedzinie fotografii, zaczynając od portretów, a kończąc na wyjątkowych miejskich krajobrazach. Fotografując przy użyciu przysłony o wartości f/2.8 uzyskasz piękne i miękkie rozmycie tła, które jest pożądane w efektownych portretach. Z tym obiektywem nakręcisz także niepowtarzalne filmy! Obiektyw waży jedynie 795 g oraz ma 151 mm długości - to wszystko sprawia, że możesz zabrać go ze sobą wszędzie!
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 62
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Teleobiektyw zmiennoogniskowy o zakresie ogniskowych 50-250 mm (ekwiwalent 73-375 mm dla formatu 35 mm), który sprawdzi się świetnie zarówno podczas realizowania portretów, jak i fotografii przyrodniczej czy sportowej. Minimalna odległość wynosząca 0,5 m umożliwia pozostawanie blisko modela, co przekłada się na lepszą atmosferę w trakcie sesji.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 77
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Uniwersalny telezoom o światłosile f/2.8, który doskonale sprawdzi się w trakcie wykonywania zdjęć przyrodniczych, sportowych czy portretowych. Dzięki niemal bezgłośnemu silnikowi AF sprawdzi się doskonale także w czasie filmowania. Obiektyw oferuje powłokę ARNEO, wyświetlacz OLED, szkło ED i SR, a także wzmocnioną i uszczelnioną konstrukcję.
Najczęściej kupowane
Porady
Jaki obiektyw kupić do filmowania?
Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad oraz wybraliśmy kilka modeli, którymi powinieneś się zainteresować.
Obiektyw macro. Co musisz wiedzieć przed zakupem?
Szukasz szkła do makrofotografii? Zastanawiasz się który obiektyw da Ci największa zbliżenia? Jesli lubisz robić zdjęcia kwiatom, owadom, biżuterii, koniecznie to przeczytaj!
Jaką ogniskową wybrać? Lepszy szeroki kąt czy teleobiektyw?
Dowiedz się, co to jest ogniskowa oraz kiedy warto sięgnąć po obiektyw 24 mm a kiedy po 100 mm.